Nezařazené

Majte chuť žiť

Ešte stále zažívame zimné obdobie a vtedy ľudia už z biologického hľadiska pociťujú pokles energie, čo sa môže odraziť v ich pracovných, študijných či iných výsledkoch. Môžu pociťovať stres, nechuť z neustálych povinností a problémov, ktoré sa kopia každý deň. Oslabenie organizmu sa prejavuje počas dňa neustálou potrebou zaspávať, ale v okamihu, keď si už môžeme v posteli odpočinúť, telo povie rázne nie. Riešením sú často lieky, ktoré ale negatívne vplývajú na organizmus, časom si na nich môžete vytvoriť návyky a navyše, situáciu neriešia. V neustálom emočnom napätí často máme pocit, že nemáme veci pod kontrolou, že sme otrokom povinností a dokonca sa môže vyskytnúť aj pocit márnosti a nezmyselnosti života.

joga

Joga obnovuje stratené puto so svojím ja a aktivizuje tie zložky osobnosti, ktoré dokážu opäť obnoviť našu produktivitu a kreativitu, inak povedané, chuť žiť. Skvelá nidra yoga je účinná už po 30 minútach, preto sa ju oplatí praktizovať každý deň. Podľa odborníka Parkera je dokázaný pozitívny vplyv jogy na organizmus, ktorý spočíva v poklese kortizolu. Ten je inak označovaný ako stresový hormón a rovnako tak joga znižuje výskyt kardiovaskulárnych ochorení. Pre očistný charakter sa joge venujú najmä ľudia, ktorí chcú mať dlhodobo dobrý pocit zo života. Konkrétny typ nidra je rozdelený do 4 fáz: relaxácia – tá má za cieľ uvoľniť a povzbudiť činnosť svalstva a tým aj jeho lepšieho fungovania

joga

  • rotácia – upriamiť pozornosť z vonkajšieho sveta na vnútorný
  • uvedomovanie si pozitívnych postojov
  • vylúčenie negatívnych pocitov, ktoré nám škodia pomocou asociácií.

Je skvelé, že pri joge neexistujú negatívne vedľajšie účinky a že si ju viete dopriať kedykoľvek bez ohľadu na zdravotné obmedzenia či vekovú reláciu. Je však dôležité, aby sa technika vykonávala správne, čo aj docielite prostredníctvom inštruktora, a aj, aby ste mali správne nastavenie mysle. Pravidelnosťou sa vám cvičenie postupne automatizuje a budete ho vykonávať úplne prirodzene – napokon si ho už len užívať.