Nezařazené

Uľahčenie stavebných prác

Počuli ste už o dištančných podložkách Quadrofixing? Kde ich môžete použiť? Viete, že sa zvyčajne používajú pri betónových konštrukciách? Betón je všeobecne dlhej životnosti a je dostatočne veľmi pevný. Avšak má svoju nevýhodu, a tou je pevnosť v ťahu. Ako túto nevýhodu odstránime alebo upravíme? Použijeme práve dištančné podložky a rôzne telieska. Dištančné podložky rozdeľujeme na plastové, kovové, betónové, drevené podložky. Sú prispôsobené danému použitiu podľa ich vyhotovenia. Slúžia na vymedzenie priestoru alebo odchýlok pri rôznych stavebných potrebách.

stavebníctvo

Vyrábajú sa z rôznych materiálov, majú rôzne vonkajšie a vnútorné rozmery a hrúbky. Sú prispôsobiteľné naozaj pri akejkoľvek činnosti, ktorú vykonávate u vás dielni. Využijete ich v drevárstve, stolárstve, stavebníctve aj v murárstve či iných rôznych odvetviach stavebníckych činností. Betónové slúžia na zabezpečenie spodného krytia. Plastové sú vhodné na vymedzenie potrebnej hrúbky, napríklad betónovej steny a chráni spínaciu tyč. Pracovníkom sa s dištančnými podložkami veľmi ľahko pracuje, pre to sa stávajú dištančné podložky naozaj veľmi obľúbeným stavebným materiálom potrebným pre prácu.

pracovník s betónom

Rýchlosť montáže je s nimi naozaj omnoho kratšia. Ľahko sa s nimi manipuluje. Pri správnom výbere dištančných podložie sa zabraňuje aj korózii oceľovej výstuže. Pri ich použití vo vodostavebníctve, chránia materiály pred vodou. Navyše neohrozujú estetickosť samotného hotového diela. Sú nebadateľné. Používanie správnych dištančných podložiek vplýva na presné prekrytie a požadovanú výšku krytia. Sú samozrejmosťou pre každého stavbára a stávajú sa čoraz obľúbenejšie. Práca s nimi je naozaj veľmi jednoduchá, pre to ich vyhľadáva čoraz viac ľudí. Ak pracujete v stavebníctve, určite takúto pomoc budete potrebovať, práve pre to vyhľadajte a zakúpte si rôzne tvary a veľkosti dištančnýchh podložiek.