Nezařazené

Moderné osvetlenie vo forme led pásikov prináša zaujímavé možnosti

Súčasťou a zástupcom dnešného moderného osvetlenia sú predovšetkým produkty led, kedy sa k zaujímavým riešeniam radí prvok v podobe samolepacich pásikov, na ktorých si umiestnené veľmi úsporné a ekologické diódy led. Tieto led pásy poskytujú nielen trendové a úsporné, ale takisto praktické vlastnosti a kreatívne možnosti ich využitia. Zásluhu na tom má predovšetkým ich tvar a univerzálny dizajn.

led pás

Spomenutá forma osvetlenia v podobe pásiku led tak nebýva súčasťou iba domácich interiérov, ale takisto ich vidíme napríklad ako dekoračné a zároveň funkčné osvetlenie na večierkoch, v baroch, reklamných priestoroch apod. Využívajú sa tiež na nápadité podsvietenie, a to napr. tuningu áut, PC skrinkiek, poličiek, schodísk,… možnosti využitia sú skutočne pestré, pričom každú chvíľu prichádzajú v tomto smere ďalšie nové nápady. K tým najznámejším sa však radí ich praktické využitie v podobe osvetlenia kuchynskej linky alebo inej pracovnej plochy.

Výhodou je takisto možnosť voliť farby osvetlenia diaľkovo pomocou diaľkového ovládača, rovnakým spôsobom je možné meniť svetelné efekty.
Pri výbere sa stretneme s pásikmi dlhými 5 metrov, čo je pre niekoho ideálne, no iní by možno uvítali skôr kratšiu alternatívu. Žiadny problém! Pásik je totiž možné bezpečne skrátiť, respektíve nastrihať po vyznačených miestach a tým získame časť požadovanej dĺžky. Sú tak univerzálnym riešením osvetlenia, ktoré sa dokáže prispôsobiť konkrétnejším požiadavkám. S ich štíhlym dizajnom sa navyše dostanete aj na miesta, kam by ste sa s mohutnejšou formou osvetlenia nedostali, alebo kde by nemotornejší dizajn iného svetelného produktu mohol prekážať a zaberať zbytočne veľa miesta.

led pásek

V skratke je led pásik vhodný pre tých, čo hľadajú modernejšiu a ekologickejšiu formu osvetlenia ako aj pre tých, čo hľadajú nápaditý prvok k dekorácii, podsvieteniu a zviditeľneniu istej časti. Slúži tiež k vyvolaniu tej správnej atmosféry či už vravíme o večierkoch, alebo len príjemnom domácom prostredí.