Nezařazené

Bezpečnosť domácností

Bezpečnosť nehnuteľností patrí nielen k domácnostiam ale aj k väčším spoločnostiam. Na čo nezabúdať, na čo myslieť pri ochrane svojho majetku. Vždy sa nájdu jedinci, ktorý miesto poctivej práce siahnu po iných alternatívach zárobku. Keďže sa opäť v okolí rozmáha biznis založený na krádeži a predaji odcudzených vecí, na čo by sme si mali dať rozhodne pozor a čo nezanedbať.

Zabezpečiť domácnosť môžeme viacerými spôsobmi

Žijeme v nebezpečnej dobe

Áno bohužiaľ je to tak. Žijeme v dobe, kedy sa stále stretávame s príspevkami o krádežiach vo firmách či domácnostiach. Najviac ohrozený sú pritom práve seniori. Nielen krádežami hmotných vecí ale aj psychologickými atakmi a manipuláciami zo strany pochybných predajcov a samozvaných odborníkov. Tento trend často vídať na stránkach PZ SR, kde upozorňujú na pochybné praktiky podomových predajcov a,,neodborných,, samozvaných remeselníkov.

Strážme si svoj domov

Na mieste je preto kontrola zámkov pred odchodom z domácnosti. Zatváranie okien, pretože aj tie sa môžu v nestráženej chvíli stať vstupom pre zlodejov. Neotvárať podozrivým neznámym osobám učíme už svoje deti, dodržujme to preto aj keď sme dospelý či seniori. Niektorý majú nainštalované jednoduché kamery či alarm do domácnosti.

Zlato je výbornou investíciou, treba ho mať ale bezpečne uložené

Cennosti v dome

O to viac ostražitý by mali byť majitelia cenných zbierok, šperkov či zlatých tehiel. S trendom investovania do komodít si čoraz viac ľudí zaobstaráva súkromné zbierky, ktoré majú uložené doma. Iste je to veľké plus, ale aby oň človek neprišiel mal by mať svoje cennosti uzatvorené v domácom trezore alebo bezpečne uložené na mieste, kde by cennosti zlodej nehľadal. Výborné typy na úschovu šperkov alebo zlata sú aj na stránkach predajcov týchto komodít. Niektorý poskytujú aj servis spojený s ich úschovou. Odpadá nám teda starosť o bezpečnosť. Ak sa teda nachádzate v mieste so zvýšeným výskytom krádeží, poobzerajte sa po vhodnej ochrane svojho majetku.