Nezařazené

Dobre ukotvené zábradlie je zárukou bezpečnosti pri používaní schodísk či balkónov

Mnohé prvky, ktoré sa objavujú na moderných fasádach či v ich interiéroch musia byť zladené v rámci celého štýlu, nemali by rušiť, ale naopak, dotvárať celok do žiadanej podoby. Architekti a projektanti radi využívajú materiály, ktoré spĺňajú nielen praktickú, ale aj estetickú požiadavku a sú nadčasové, tak ako nehrdzavejúca oceľ.

Voda či slnečné lúče kvalitnej oceli neublížia

Spoločným menovateľom balkónov, schodísk či terás je zábradlie a žiadnu úlohu nehrá skutočnosť, kde sa spomínané schody či balkón nachádzajú, v bytových domoch alebo administratívnych budovách a podobne. Všade je zábradlie v úlohe bezpečnostného prvku s pridruženou funkciou dizajnového elementu. Základom je, aby bolo bezpečné, pevne ukotvené a osadené podľa platných noriem. Kvalitný a elegantný materiál je bonus, ktorý ocenia všetci ich užívatelia.

Dlhá životnosť, atraktívny vzhľad, ale aj jednoduché a lacné udržiavanie v pôvodnom stave, to sú vlastnosti, ktoré má nehrdzavejúca oceľ. Osvedčila sa a už roky sa z nej vytvárajú rozličné doplnky a funkčné prvky budov, napríklad aj spomínané zábradlie. Výber je dnes veľký, možnosti široké, čo umožňuje tvoriť nerezove zabradlie Lmmont.sk zábradlia na mnoho spôsobov, iba čisto z ocele ako stĺpikový typ alebo ju zladiť so sklom do zaujímavého štýlu.

Kotvenie zábradlia je dôležité, od toho sa odvíja jeho bezpečnosť, môže byť uchytené zhora alebo z bočnej strany podlahy, pričom kotvené sú nosné stĺpiky konštrukcie. V priestore medzi nimi sa osadia takisto stĺpiky, ale iného priemeru či tvaru. Druhá alternatíva zábradlia je tvorená spomínanou konštrukciou s kombináciou sklenených tabúľ v priestore medzi stĺpikmi. Sklo musí byť použité v bezpečnostnej úprave, to, či bude priesvitné, matné, farebné, pieskované alebo inak povrchovo upravené je vecou návrhu architekta alebo investora.

Aj takto zaujímavo sa dá oceľ upraviť

Oceľ do exteriéru však treba vyberať s ohľadom na nutnosť odolávať aj vode, slnku či prachu alebo mrazu, preto aj cena zábradlí závisí od viacerých faktorov a musí sa vypracovať na jednotlivé návrhy zvlášť. Možno nebude práve najlacnejšie, no treba prihliadať na fakt, že materiál je kvalitný a vydrží aj generácie v nepoškodenom stave.