Nezařazené

Hlavne optimisticky

Kovid sa nám tu zjavil len tak znenazdajky. Prišiel potichu a zmenil naše životu k nepoznaniu. Zo začiatku sme nevedeli, čo sa deje. Chceli sme sa chrániť, chrániť svojich blízkych a neohroziť ich na zdraví. Boli sme ostýchaví a nevedeli sme ako to bude pokračovať. Získali sme však cenné skúsenosti z celej situácie. Dnes sa kovid ako keby zázračne vytratil, ale napriek tomu, že už toľko o ňom nepočujeme, stále je tu s nami prítomný. Nestratil sa úplne, len sa trošku zmenila intenzita jeho výskytu. Takisto sme pochopili, že tu asi s nami bude navždy alebo sa s ním minimálne musíme premoriť, aby sme sa ho zbavili. Už tu s ním žijeme pomaly dva roky, tak sme sa mu aj prispôsobili a našli si spôsob ako sa s ním vyrovnať.

žena a mikroskop

Antigénové testy sú tu na predaj aj pre nás. Hoci vieme, že kovid tu bude s nami stále, otestovať sa nie je nikdy na škodu. Výsledky sú takmer okamžité do akademických pätnástich minút máte výsledok. Budete si aspoň istý, či máte koronavírus alebo nie. Sú to jednoduché testy s istotou výsledku.

skúmavka s krvou

Koronavírus tu s nami bude. Zvykli sme si naň a aj on si zvykol na nás. Už sa až tak neobávame, keď ho máme. Najťažšie to bolo so psychikou. Nastaviť sa na to, aby sme to zvládli psychicky v zdraví. Nastaviť sa na pozitívne myslenie, že to bude všetko v poriadku. Vyliečime sa a bude nám potom dobre. Hlavne byť dobre naladený. Brať to ako súčasť života a nebrať to ako tragédiu. Psychika je pri chorobe veľmi podstatná. Udržiavať myseľ sviežu je dosť podstatné. Pomôže pri akejkoľvek chorobe. Takýto prístup je dôležitý. Nepoddávať sa tomu. Nestrácať na duchu a mysli. Myslieť pozitívne. Optimisticky, že všetko bude dobré a v poriadku.

Možno k nám do životov príde niečo ďalšie. Možno koronavírus vymizne. Uvidíme všetko časom ako to bude. Nevieme, čo môžeme očakávať. Tak ako aj tento vírus prišiel len tak znenazdajky, môže sa stať všeličo.