Podnikanie

Práca na pohľadanie

Narodenie dieťaťa je radostnou udalosťou v živote jeho rodičov. Niekedy však situácia vyžaduje viac finančných prostriedkov ako si mladá rodina dokáže predstaviť. Potom sa žena musí vrátiť do práce a dieťa musí dať do jaslí alebo skôr do škôlky. Ostať doma na rodičovskej dovolenke tri roky je pre mnohé matky luxus, ktorý si nemôžu dovoliť. Najhoršie je však to, že často matku po rodičovskej dovolenke len ťažko zoberú do novej práce, pretože je tam veľký predpoklad, že bude vymeškávať kvôli chorobnosti svojho dieťaťa. Dalo by sa povedať, že je to sčasti diskriminácia, no na druhej strane musíme pochopiť aj zamestnávateľov, ktorí potrebujú stáleho zamestnanca a nie niekoho, kto bude chodiť do práce len občas.

leštenie drezu

Situácia sa, ale dá riešiť. Zamestnať sa na menší pracovný úväzok ako dovtedy. Pracovný úväzok na štyri, či šesť hodín za deň, je pracovná doba, ktorá je únosná aj v prípade, že si máte zohnať niekoho na stráženie. Ak si nájdete prácu s manželom na striedačku, tak môžete využiť aj túto možnosť. Tu je však riziko, že sa navzájom začnete odcudzovať, pretože nebudete už tráviť toľko času spolu. Ďalej je možnosť pracovať cez víkendy. Vtedy, keď je väčšina ľudí doma so svojimi rodinami. Prípadne budete pracovať v noci, no to nemusí byť vždy také jednoduché, pretože nebudete mať priestor dospať čas, ktorý ste nespali, keďže deň musíte tráviť so svojím dieťaťom. Najlepšie z toho vychádza pracovať na menší úväzok.

žena upratuje

Kde nájsť prácu na kratší úväzok? Z môjho pohľadu je najlepšou možnosťou práca ako upratovačka. Iste nájdete nejaký inzerát v znení: Hľadám pani na upratovanie Poprad… Takáto práca sa dá vykonávať kedykoľvek. Najlepšie vtedy, keď obyvatelia domu nie sú doma alebo zamestnanci nie sú v kanceláriách. A to vy splníte, keď si necháte postrážiť svoje dieťa niekomu v poobedných alebo večerných hodinách. Upratovať vie určite každá žena a robiť upratovačku rozhodne nie je podradná práca.