Nezařazené

Koľko vás bude stáť krmivo pre vašu mačku


Premýšľate nad tým, že do svojho života prijmete nového člena? Zviera je určite tou najlepšou voľbou. Jednou z dôležitých otázok sú však aj peniaze. Chovať akékoľvek zviera bohužiaľ nie je zadarmo. Krmivom sa to síce všetko iba začína, no taktiež nehovoríme o zanedbateľnej čiastke.

mačka
 
Krmivo je v skutku iba zlomkom zo všetkých výdavkov, ktoré sú s chovom zvieraťa spojené. Omnoho viac totiž zaplatíte u veterinára, alebo pri prípadnej chorobe. Krmivo je však zároveň položkou, ktorú budete musieť riešiť každý deň, a to po celý život vášho zvieraťa, takže sa to časom pekne nazbiera.
Pokiaľ sa rozhodnete pre nákup v klasických hypermarketoch, pripravte si tri až päť eur za približne dvojkilogramové balenie granúl. Tu ale hovoríme o tom najhoršom, čo môžete pre svojho miláčika urobiť. Mačky sú zároveň na svoju stravu veľmi náchylné. Ak teda budete na žrádle extrémne šetriť, môže sa to prejaviť na zdravotných komplikáciách. Následne zaplatíte
za veterinára a lieky niekoľkonásobne viac. V tomto smere sa preto naozaj neoplatí šetriť.
Za naozaj kvalitné granuly zaplatíte približne päť eur za kilogram. Pokiaľ však budete chovať iba jednu mačku, táto suma je celkom zvládnuteľná, pretože takto malé zviera toho nepožerie strašne veľa.
 
mourek
 
Nevýhodou pri kúpe granúl pre mačky je najmä to, že sa predáva len v malých baleniach. V niektorých špecializovaných predajniach, alebo na internete síce nájdete aj väčšie a zároveň ekonomickejšie balenia. Vo väčšine prípadov, však ide o vyššie rady, ktoré sú automaticky drahšie.
 
Druhou možnosťou sú konzervy. Tie najlacnejšie stoja približne euro za osemsto gramov. v tomto prípade ale platíte za rozomletú múku s minimálnym prídavkom mäsa, takže ide v podstate o vyhodené peniaze. Najlepšou a zároveň najekonomickejšou možnosťou ej surové mäso, aj keď sa to na prvý pohľad takto nemusí zdať. Nakupovať ho však môžete aj v špecializovaných predajniach pre zvieratá. Vtedy zaplatíte za kilogram od päťdesiatich centov, do eura. A to už hovoríme o naozaj výhodnej kúpe.