Nezařazené

Matrace pre kvalitný spánok ? To určite áno!

Matrace sú pre náš spánok, oddych a chrbticu veľmi dôležitou súčasťou spánku a života. Mali by sme teda do nich aj patrične investovať. Čas, aby sme si vybrali ten správny matrac práve pre seba a financie, aby matrac bol aj kvalitný.

Matrace SEGUM

Firma SEGUM vyrába zdravotné matrace už nemalý čas, cez 25 rokov. Môžete sa na ich skúsenosti v tejto oblasti celkom spoľahnúť! Ich matrace sú zdravotné a ortopedické. Vyrábané sú z prírodných materiálov a to naše telo iste ocení. Ponúkajú matrace jednoduchšie a matrace luxusnejšie, dokonca si môžete objednať aj matrac na mieru. Každý nájde to, čo potrebuje.

posteľ s matracom

Akú tvrdosť matraca si vybrať?

Pri toľkých skvelo vyzerajúcich matracoch, možno nebudete vedieť, ktorý z nich si vybrať. Preto si najskôr zvoľte tvrdosť, ktorú chcete alebo potrebujete, aby sa matrac, čo najviac vášmu telu prispôsobil a vy ste sa mohli uvoľniť a dokonale vyspať.

Vo firme SEGUM delia matrace podľa tvrdosti na H1 až H5. Vaša hmotnosť môže byť jedným z kritérií pre výber. Ľahšie hmotnosti, môžu siahnuť po mäkších matracoch, aby sa telu dokázali trochu prispôsobiť (napríklad H2 až H4). Ťažšie hmotnosti zase naopak môžu mať matrac tvrdší (H3 až H5). Kritériom môže byť tiež, ako spávate. Ak spávate na chrbte, tvrdší matrac chrbát ocení. Ak na boku, môže byť aj mäkší matrac, aby sa kĺby príjemne uvoľnili a vám sa spalo lepšie. Rovnako sa dá posúdiť, či športujete, alebo ste skôr sedavý typ.

postel

Druhy matracov SEGUM

Matrace sa dajú v základe rozdeliť na pružinové a sendvičové. Tie sa opäť dajú ďalej rozdeliť na viaceré druhy. Cieľom je, aby sa matrac telu pohodlne a jemne prispôsobil, aby telo bolo v správnej polohe a uvoľnené. Sú matrace s pamäťovou penou napríklad, sú matrace, ktoré jednu stranu majú tvrdšiu a druhu mäkšiu. Materiály sú prírodné a niektoré aj antialergické. Sendvičový matrac je dobre mať na pružnom lamelovom rošte, nakoľko takýto matrac nemá pružiny. Ak máte rošty drevené a pevné, možno bude pre vás lepší práve pružinový matrac.

V SEGUMe si jednoducho svoj kvalitný matrac vyberiete a za výhodnú cenu.