Deti

Pesničky pre deti

Samozrejme všetko s mierou a niektoré programy môžu byť pre deti aj užitočné. YouTube nám neponúka iba zábavu, ale dokáže naše deti aj niečomu priučiť. Aké sú slovenské skupiny či speváci, ktorí sa venujú detským pesničkám a vytvárajú kvalitný, plnohodnotný program?

 

Miro Jaroš.

Prvenstvo medzi spevákmi pre deti a mládež drží Miro Jaroš. Obľúbený je najmä u starších ročníkov a preto ak máte škôlkara, pravdepodobne preňho Miro ešte zaujímavý nebude. Jaroš sa zaoberá skôr pesničkami, v ktorých sa venuje rôznym témam a problematike. Do svojich klipov často obsadzuje veľké množstvo detí. Preto ak je vaše dieťa fanúšik, možno si niekedy v klipe Mira Jaroša zahrá.

 

deti

 

Spievankovo.

Nádherný projekt Spievankovo je tu už aj pre najmenšie detičky. Tematické pesničky ladené do rozprávkového konceptu si získajú srdcia nejedného dieťaťa. Od Spievankovo si môžete vypočuť jednotlivé pesničky, ale aj celé filmy, v ktorých účinkuje množstvo našich známych hercov. Takisto je veľmi populárny projekt Angličanina, v ktorom sa deti môžu hravou formou učiť po anglicky. Spievankovo je známe tanečnými pesničkami, ktoré zaujmú aj menšie detičky.

 

Fíha Tralala.

Fíha Tralala je speváčka detských, rýmovaných pesničiek najmä pre malé deti. V klipoch nechýbajú rozprávkové bytosti a jednoduchý chytľavý  text je zárukou, že si pesničky budú spievať aj najmenšie deti. Fíha Tralala zaujala postoj priameho kontaktu s deťmi prostredníctvom pesničiek, vďaka čomu sa deti cítia viac zúčastnené.

 

detská hudba

 

Toto sú tri najznámejšie detské skupiny, ktoré môžete nájsť na YouTube kanáli, ale tiež navštíviť osobne ich koncert. Pravidelne cestujú po Slovensku, aby naživo potešili nejedno dieťa. Okrem toho je však oveľa viac jednotlivcov či skupín, ktorí sa venujú rovnakej detskej tematike. Ako napríklad Smejko a Tanculienka či Lili Lentilka.