Nezařazené

Sklenené zábradlia

Keď sa povie zábradlie, štandardne si predstavíme kovanú klasiku s dreveným madlom. Asi väčšina z nás už v živote vyberala zábradlie do domu či bytu alebo sa aspoň podieľala na výbere zábradlia v spoločných priestoroch. V článku by sme vám chceli ponúknuť moderné alternatívne riešenie formou skleneného zábradlia. Pre tento článok sme si ako príklad vybrali sklenené zábradlia od spoločnosti LM – MONT pre ich široký výber, vysokú kvalitu, ústretový servis a možnosť individuálnych úprav.

samostatne zabradlie kotvene do profilu

Sklenené zábradlia Lmmont.sk vám v prvom rade dopraje veľké množstvo svetla, je moderné a veľmi elegantné. Kotví sa niekoľkými základnými spôsobmi a to buď na bodové úchyty alebo do hliníkového profilu. Kotví sa z čela alebo z vrchu, prípadne je tu možnosť úplného zapustenia do podlahy, ktoré prináša efekt akoby sklo vyrastalo zo zeme. Kotviace profily sú vyrábané z hliníkového materiálu s povrchovou úpravou elox alebo inox a madlá sú štandardne nerezové či drevené. Spoločnosť LM – MONT prináša štyri základné typy využitia sklenených zábradlí. Pre predstavu sa v krátkosti povenujeme jednotlivým typom.

Sklenené samonosné zábradlie kotvené do profilu je možno použiť v interiéry aj exteriéry, kovanie môže byť z čela alebo zboku, profily sú vyrábané z hliníkového materiálu s povrchovou úpravou elox alebo inox. Ideálne je zapustenie profilu do podlahy (dosiahne sa efektu akoby z nej vyrastalo), sklo v profile sa upevňuje mechanicky alebo sa zabezpečuje klinom.

zabradlie na bodovy uchyt

Sklenené zábradlie na bodový úchyt sa upevňuje na tzv. terče dodávané v guľatom alebo hranatom prevedení, tento typ však vyžaduje príslušiaci priestor v kotvenom materiály kvôli požadovanej stabilite. Ak tento priestor nemáme je tu alternatíva v podobe zábradlia uchyteného na dvojbodový úchyt.

Sklenené steny s funkciou zábradlia, ktoré plnia aj funkciu predelenia priestoru bez straty svetla. Na ich výrobu sa používa kalené bezpečnostné číre alebo pieskované sklo.

Francúzske balkóny a stĺpikové zábradlia je zaťaženie prenášané do kovovej nosnej konštrukcie horného madla prostredníctvom bodových kotviacich prvkov s bezpečnostným kolíkom.

Na záver už len môžeme konštatovať, že sklené zábradlia sú adekvátnou a štýlovou náhradou klasického zábradlia s mnohorakými alternatívami využitia