Krása

Krásna zvnútra aj zvonku

Každý je krásny. Krása je pre každého iná.

Vedeli ste ale že krásna navonok znamená

krásna aj vo vnútri? Prečo? Ak v našom tele

nie je niečo v poriadku odzrkadlí sa to 

na našom tele.

 

Krásna pleť nie je zadarmo

Ak ste už prešli obdobím puberty a na tvári sa Vám neustále objavujú vyrážky či akné, je to jasná správa o stave Vášho zdravia. 

Za vznikom akné stoja rôzne príčiny

Pečeň je zodpovedná za filtráciu škodlivých látok v našom organizme. Ak je toho na ňu priveľa, volá o pomoc. Jedným z týchto upozornení býva práve vyrážka na tvári. Za jej vznik môžu odpadové látky a nedostatočné čistenie pórov. Ak sa Vám robia vyrážky a zároveň ste si všimli, že oči nie sú biele ako sneh, je na čase podporiť funkciu pečene. Zmena životosprávy, ľahký detox a prísun pravidelného pohybu dostanú Vašu pečeň do rovnováhy.

Laktóza a lepok sú v dnešnej dobe najčastejší alergén.

Vyrážky nemusia mať základ iba v nesprávnom čistení pleti. Môžu vznikať ako odpoveď na alergie. Najčastejšie sa spájajú s intoleranciou alebo alergiou na lepok či laktózu. Ak popri akné trpíte bolesťami brucha, nepravidelným vyprázdňovaním, nafukovaním či refluxom, je zrejme na čase navštíviť alergológa. Rovnako v tomto prípade pomáha zmena stravovacích návykov a podpora trávenia. V dohľadnom čase sa zbavíte nielen vyrážok ale aj iných nepríjemných príznakov týchto alergií.

 

Krása bez vrások

Niekto ich má viac, niekto menej. Kvôli rovnej pleti a symetrickým kontúram sú niektoré ženy schopné riskovať aj vlastné zdravie. Vrásky proste k starnutiu patria. Sú prirodzené – vrásky nie sú choroba. Čo ale robiť aby sa začali tvoriť neskôr, alebo aby sme ich hĺbku zjemnili?

Starostlivosť o pleť ako chvíľka pre seba

Hlavne prirodzene – akýkoľvek zásah do tela je neprirodzený. Aj keď všetci dobre poznáme účinky estetickej chirurgie. Skúste najprv pár tipov, ako to skúsiť prirodzene. Snáď jedinou nevýhodou tohto procesu je čakanie na dostavenie efektu. Výsledky sa totiž nedostavia zo dňa na deň. Čakanie sa ale rozhodne oplatí. Odmenou je krásna, svieža a zdravá pleť s jemnými kontúrami.

Masáž proti vráskam aj ako relax na odbúranie stresu

Tip číslo 1 – Cvičenie

Áno, cvičenie. Uvedomte si, že aj naša tvár sa skladá zo svalov. Ak svaly nevyužívame atrofujú – ochabujú. Tak sa nám časom tvoria padnuté viečka, pokleslé kontúry tváre či vystúpené jamky popri nose, ktoré tvoria efekt smutnej tváre. Chcete mať tvár čo najdlhšie bez vrások – cvičte tvárové svaly. Najznámejším cvičením pre tieto partie je toľko ospevovaná a známa jóga. Tvárová jóga je ale úplne niečo iné, ako klasické cviky ktoré poznáme. Pozitívne odozvy a zmeny motivujú k tomuto cvičeniu čoraz viac žien aj u nás na Slovensku.

Tip číslo 2 – Masáž

Ak patríte k pohodovejšiemu typu určite oceníte, že proti vráskam môžete bojovať aj masážou. Je už iba na Vás či využijete služby kozmetičky, masérky alebo si masáž vykonávate sama v pohodlí domova. Na pamäti musíte mať základné pravidlo. Očné okolie nikdy nešúchame ani netlačíme. Pokožka v okolí očí je veľmi jemná a mohli by ste narobiť viac škody ako úžitku. V okolí očí je vhodné jemné poklepávanie vankúšikmi prstov. Podporujete tým cirkuláciu krvi, ktorá má pozitívne účinky. Vyššou latkou v takejto masáži je použitie aromaterapie. Aromaterapeutka vykonávajúca masáž vie posúdiť, aký olej Vaša pokožka potrebuje. Zároveň si môžete užiť dokonalý relax pri krásnej vôni.