Byt

Rýchle upratanie bytu

Ohlásila sa vám návšteva a váš byt nevyzerá vôbec lákavo? Ako ho tak rýchlo poupratujete? Prinášam zopár typov, ktoré zvládnete behom pár minút. V prvom rade si musíte usporiadať v hlave, čo chcete upratať ako prvé. Pre rýchle upratovanie platí, že ak máte dobrý systém, upratovanie vám nezaberie veľa času. Dôležitým pravidlom pre rýchle upratovanie je to, že vždy upratujte od hora nadol. Ako prvé poupratujte poličky, skrinky, utrite z nich prach. Prach sadá vždy smerom dole. Vždy začnite suchým upratovaním. To znamená utretie prachu a neskôr prejdite na mokré upratovanie. Povysávajte miestnosti. Vždy je dôležitý prvý dojem. Ak je preplnený priestor, nepôsobí to vôbec lákavo. Pozrite sa na chodbu, ak máte rozhádzané topánky a veľa búnd na vešiaku, určite ich poodkladajte rýchlo do skrine. Svoje veci si poukladajte na miesto, kde vaša návšteva určite nepôjde.

čistý byt

Takým miesto je vaša spálňa. Pozrite si váš byt. Ak sa vám pri pohľade naň nepáči, uložte to. Môžu to byť len také drobnosti. Veľmi dôležité je mať čistú kuchyňu a kuchynskú linku. Vezmite špongiu a prostriedok na umývanie riadu a rýchlo umyte váš špinavý riad. Kto má umývačku riadu, tak určite si to uľahčí, že taniere a príbory vloží do umývačky riadu. Nemusíte ju hneď zapínať, aby riad začala umývať, úplne postačí, keď nebude špinavý riad na viditeľnom mieste. Pozrite sa do jednotlivých miestností, aby na písacom stole nebolo priveľa vecí, kuchyňa vyzerala čisto, obývacia izba nebola preplnená oblečením, či drobnosťami, ktoré môžete pokojne odložiť do nejakej skrini. V obývacej miestnosti určite načechrajte vankúše a upravte pokrivenú deku.

kuchyňa

Nezabudnite na utretie prachu pod televízorom. Ak máte ako tak upratané a odložené nepotrebné veci, teraz je ten správny čas pustiť sa do umývania podlahy. Pred umývaním podlahy nezabudnite povysávať. Prebehnite podlahy mokrým mopom, budú hneď vyzerať krajšie, lesklejšie a čistejšie. Mokrým čistením sa zbavíte aj prachu, omrviniek, vlasov a poupratujete tak aj neviditeľné fľaky. Ak pridáte do vody aj čistiaci prostriedok na podlahy, pekne vám byt prevonia. Na upratanie kúpeľne nezabudnite. Prvý kontakt vedie návštevu do kúpeľne umyť si ruky. Ak pôjdu na záchod, tiež si potrebujú umyť ruky. Stačí vám,, keď narýchlo poupratujete v kúpeľni tam, kde naozaj vidia. Vaňu zakryte sprchovým závesom. Kúpať sa isto nebudú. Ak upratujete vašu kúpeľňu, nezabudnite na vyčistenie záchodu. Špinavý záchod nepôsobí vôbec lákavo a hygienicky.