Nezařazené

S týmito pásikmi osvetlíte a zvýrazníte čokoľvek

Moderné osvetlenie už nemusí plniť iba účel samotnej podstaty osvetlenia potrebného k bežným činnostiam, ale rovnakým spôsobom sa dá využiť ako podstatná súčasť večierkov či párty, alebo ako nápaditá dekorácia. Priam ideálnou ukážkou tohto tvrdenia sú led pásy rgb.

led pásy

Oproti klasickým samolepiacim svietiacim pásikom sa líšia svojou odlišnou technikou svietenia, vďaka ktorej dokážu vyžarovať až tri farby a to červenú, zelenú a modrú. Diódy na klasických pásikoch vyžarujú svetlo sfarbené do biela. Biela farba vzniká kombináciou červenej, zelenej a modrej súčastne, no technológia RGB dokáže tieto farby vyžarovať oddelene, na základe čoho vzniká krásna kombinácia celkovo až troch odlišných farieb.

  • Dokážete si predstaviť, že takéto sfarbenie žiarenia určite upúta pozornosť sympaticky nápaditým dojmom a z tohto dôvodu sa pásiky zvyknú používať aj ku komerčným účelom, napríklad k osvetleniu reklamnej tabule či tovaru.

Skvelým doplnkom je diaľkový ovládač, pomocou ktorého môžete tieto tri farby žiarenia regulovať a tvoriť rôzne nápadité farebné efekty. Túto možnosť môžeme využiť k zaujatiu pozornosti, alebo k navodeniu správnej atmosféry podľa aktuálneho stavu nálady okolia. Teraz sa pozrime na pár príkladov ich využitia v bežnej domácnosti:

  • Sympatickým spôsobom podsvietia schodisko, police, skrinky, knižnicu, spálňu,… pásiky sa dajú využiť aj k osvetleniu kúpeľne, kuchynskej linky, v tomto prípade môžeme využiť aj klasickú voľbu, biele svetlo. Farebné podsvietenie sa hodí i do akvária či PC skrinky.

les pás

Komerčné, respektíve reklamné využite som už spomenul, no v tomto smere ho môžeme rovnako využiť k:

  • Osvetleniu reštaurácie, barového pultu, kaviarne,… ale aj výkladov s tovarom.
  • No každodennou súčasťou mnohých ľudí je aj pobyt v aute, aj v tomto prípade môžeme pásiky využiť k podsvieteniu jeho interiéru, poprípade vonkajšieho tuningu.