Nezařazené

Sladký spánok

Veľa ľudí si myslí, že ubrať niekoľko hodín z každodenného spánku nie je nič zlé. Veď predsa ráno vládzu. Áno, pretože ľudsky organizmus si na nový režim zvykne. Dĺžka spánku nie je však to jediné čo jeho kvalitu ovplyvňuje vo výraznej miere. Možno by ste to nepovedali, no veľký vplyv na kvalitu nášho spánku ma práve matrac do postele.

posteľ

Prečo si vybrať kvalitný matrac.

Matrace môžeme vyberať hneď podľa niekoľkých kritérií. Ste silný alergik? Potom asi prvé čo riešite pri výbere matraca do postele je jeho antialergická vlastnosť. Výhodou je, že v dnešnej dobe je protialergická už väčšina matracov. Výplň matraca je totižto vo celej miere s Aloe vera alebo kokosovým vláknom. Obidve výplne v sebe nezachytávajú veľké množstvo prachu, sú vzdušné a nedržia sa v nich roztoče. Ďalším kritériom je váš zdravotný stav. Ľudia s výraznými problémami chrbtice, krížov, platničiek či kĺbov by mali byť pri výbere matraca obzvlášť obozretní. Na trhu môžete totižto dostať ortopedické matrace, ktoré svojim zložením aj materiálom podporujú zdravý a odľahčený spánok. Väčšina takýchto ortopedických matracov ma pamäťovú penu, ktorá zabezpečí odľahčenie vášho tela. Nebude vás nič tlačiť či bolieť.

matrac

Pamäťové pena sa prispôsobí vašim krivkám tela a aj po hodinách spánku sa po odľahčení vráti so pôvodnej podoby. Takýto pamäťový matrac sa teda tak rýchlo nevyleží čo je prospešné pre naše zdravie. Výber matraca do postele je veľmi dôležitý aspekt pre náš spánok a zdravie. Nejde o lacnú záležitosť, ale je to investícia na množstvo rokov. Kvalitný matrac nemusíte meniť po krátkej dobe a jeho životnosť je oveľa dlhšia aj za cenu vyššej ceny. Pri kúpe matraca by ste sa mali dívať najmä na kvalitu a skúsenosti predajcu. Kvalitné, lacné, ale aj ortopedické matrace nájdete na segum.sk. Navštívte stránku segum.sk ešte dnes.