Nezařazené

Hlník patrí k tomu najkvalitnejšiemu, čo momentálne na stavbách existuje

Moderné budovy sú charakteristické navrhovaním veľkých sklenených plôch, presvetľujú totiž vnútorné priestory a vnášajú dnu prirodzené denné svetlo. Okná sa vyrábajú z tradičných materiálov ako je drevo, ale aj plast či hliník. A práve hliníkové okná sú momentálne najžiadanejšie.

Široké spektrum využitia hliníka

Na trhu existujú spoločnosti, ktoré vyrábajú a realizujú rozličné druhy stavieb, hliníkové okná sú takisto ich súčasťou. Hliník je materiál, ktorý patrí k nadčasovým, je kvalitný, tvárny, má veľmi dlhú životnosť bez nutnosti náročného a nákladného udržiavania a dá sa použiť v akomkoľvek štýle. Do rámov z hliníka sa dajú osadiť aj ťažké trojsklá, ktoré sa stali populárne a využívajú sa na mnohých stavbách.

Mnohé materiály majú výborné vlastnosti, vďaka ktorým ich využívame na jednotlivé účely, tak aj hliník má svoje benefity, ku ktorým patrí mnohorakosť dizajnového prevedenia, protipožiarna odolnosť, dymotesnosť, ochrana pred vlámaním, požadovaná tepelná izolácia a podobne. Momentálne sú na trhu hliníkové okná dve spoločnosti, ktoré sa venujú výrobe a realizáciám výrobkov z hliníka, ALUPROF a SCHŰCO. Ich výrobky a realizácie nájdete na celom svete, za roky praxe už majú na trhu meno a ich stavby sú zárukou kvality.

Momentálne je na trhu najkvalitnejšia konštrukcia so systémom MB-104 Passive, ktorá predstavuje najvyššiu triedu kvality s ohľadom na pasívnu výstavbu. Týmto systémom sa vyrábajú hliníkové okná a dvere, a tieto sú certifikované v Inštitúte pasívnych domov v PHI Darmstadt, posudzované je aj použité sklo, ktoré spĺňa požiadavky najvyššej bezpečnosti. Hliníkové rámy hravo zvládnu jednoduché zasklenie, ale aj masívne a ťažké zaťaženie trojsklami, ktoré je v súčasnej dobe také žiadané. Jednoduchá údržba spôsobom utierania povrchu od prachu a iných nečistôt a následné preleštenie špeciálnym prípravkom na hliník ho radí k materiálom, ktoré si získali obľubu a záujem stavebníkov, architektov, ale aj samotných užívateľov.

Aj interiér si zaslúži kvalitu

Cenové relácie pri obstarávaní hliníkových okien sú rozličné, ceny sa vypracovávajú samostatne na každú zákazku, pretože základom je druh materiálu, množstvo, zložitosť prevedenia alebo atypické prvky, no vyššiu cenu vyváži dlhá životnosť a kvalita samotného produktu.